Aktuality

07. 10. 2022

Když je potřeba akustická (hluková) studie

Hlukové studie jsou velmi často požadavkem při projektové fázi stavby - velké i menší. Někdy je studie požadována pouze při instalaci tepelného čerpadla, jindy jsou studie vyžadovány při plánování nových bytových domů nebo průmyslové zástavby. Doba i cena za zpracování závisí právě na rozsahu požadavků. Pro některé studie je nutné provést místní měření, u jiných lze vystačit s informacemi výrobců, např. tepelných čerpadel. Umíme Vám poradit i pomoci ve většině případů a zpracování studie se snažíme provést v co nejkratším čase.

15. 02. 2021

Měření hluku tepelného čerpadla

Měření hluku tepelného čerpadla je při kolaudaci vyžadováno pro ověření splnění hlukových hygienických limitů. Hlukové hodnoty uvedené výrobcem nejsou dostačující. Je nutné ověřit hluk zařízení v reálném provozu, v konkrétním místě instalace.

13. 09. 2020

Limity hluku a vibrací

Limity hluku a vibrací - kde je najdu?  Nařízení vlády č. 272/2011 Sb., o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací, ve znění pozdějších předpisů je ten správný předpis, kde jsou hodnoty uvedeny.

02. 09. 2019

Najdete nás na sociálních sítích

Na našem instagramu nebo facebooku najdete zajímavosti z našich měření i další informace z oboru měření hluku a vibrací.

25. 06. 2019

Měření hluku mobilem

V dnešní době máme spoustu aplikací pro chytré mobily, které měří hlukové hladiny. Lze výsledkům věřit? Jak to tedy je? Více...

16. 01. 2018

Již na nové adrese

Od ledna 2018 nás najdete na nové adrese na Praze 10.